Rodzinne zdjęcie matki z dzieckiem

Ubrania dla kobiet i ich rodzin

Bycie matką to wspaniałe uczucie, a bycie matką dziewczynki może być jeszcze wspanialsze dzięki spędzaniu razem czasu na typowo kobiecych zajęciach. Małe dziewczynki są zazwyczaj zapatrzone w swoje mamusie i chciałyby wyglądać tak jak one, warto więc może dla sprawienia przyjemności dziecku, zainwestować w ubrania dla mamy i córki?


Takie zestawy dla mamy i córki to może być także wyśmienita zabawa i okazja do spędzenia więcej czasu razem, bo przecież nie będzie łatwo znaleźć "małą czarną" w rozmiarze pasującym na kilkulatkę. Albo strój sportowy na wspólne spacery lub plac zabaw. Dwa razy takie same legginsy fitnesowe plus pasująca do nich bokserka i bluza. A może strój na plażę albo basen? Można też podejść do tematu od drugiej strony i znaleźć na przykład różowy sweter, będący większym odpowiednikiem ulubionego sweterka naszej córki. Wystarczy kilka takich zestawów, nie ma potrzeby popadać w skrajność i robić z dziecka mini kopię siebie, to znaczy każdy strój kupować w dwóch rozmiarach - dla siebie i dla córki. Straci to wtedy wszelkie oznaki zabawy i przestanie być atrakcyjne dla dziecka.

Jest to przede wszystkim zabawa, ale ma też walory wychowawcze. Poprzez wspólne zakupy i dobieranie strojów, możemy pokazać naszemu dziecku, że liczymy się z jego zdaniem i opinią. Dziecko poczuje się ważne wiedząc, że ma realny wpływ nie tylko na swój wygląd, ale także na szafę swojej rodzicielki. Ponadto warto przy okazji edukować dziecko, tłumaczyć skąd się biorą ubrania i dlaczego należy je szanować i o nie dbać.

Zestawy dla mamy i córki są więc doskonałą okazją do zintegrowania się, spędzenia razem więcej czasu, ale także są możliwością do nauki. Naprawdę niewielkim kosztem (bo ubrania i tak musimy kupić, zarówno dla siebie jak i dla naszej pociechy) możemy osiągnąć dużo dobrego.

Inne artykuły: