Dlaczego warto jeść lody?

Dlaczego warto jeść lody?

Masz ochotę na lody, ale z uwagi na to, że jesteś na diecie albo przynajmniej próbujesz zdrowo się odżywiać, nie chcesz zapychać się przecukrzonymi domowymi ciastami albo przetworzonymi wyrobami ze sklepu?

W takim razie postaw na lody. Akurat spośród wszystkich słodyczy to one mają najwięcej dobrych właściwości. Nie musisz ich też kupować czy samodzielnie robić. Lody na zamówienie Mini Melts dotrą do ciebie w przeciągu krótkiej chwili. Wystarczy, że je zamówisz, a wkrótce będziesz się nimi cieszyć. Na taką przekąskę zdecydowanie warto sobie czasem pozwolić, zwłaszcza podczas upalnych słonecznych dni.

Lody w pewnym sensie mogą wręcz ułatwić ci odchudzanie. To jedyne takie słodycze, które korzystnie wpływają na przemianę materii i ją przyspieszają. Uważaj jednak, bo taki działaniem wykazują się jedynie lody robione na mleku bądź śmietance. Dodatek nabiału zapewnia im bowiem sporą ilość wapnia, który jest doskonałym wsparciem dla organizmu w procesie odchudzania, ponieważ stymuluje go do wytwarzania enzymów przyspieszających przemianę materii. Niektórzy twierdzą nawet, że dzięki lodom się chudnie. Może nie jest to do końca prawda, jednakże spośród wszystkich słodyczy i słodkich przekąsek to one są najbardziej dietetycznym wyborem. O dziwo zwykle mają też stosunkowo niewiele kalorii. Dużo mniej niżeli ciasta, czekoladki czy cukierki.

Jedzenie lodów wbrew pozorom może nawet korzystnie zadziałać na twoje zęby i kości. Oczywiście mają one trochę cukru, jednakże jest to akurat ten składnik, którego nie da się całkowicie wykluczyć z diety. W zamian za to wprowadzają natomiast do twojego organizmu wspomniany już wcześniej wapń, który odpowiada za prawidłowy stan kości i zębów. O te elementy organizmu dbają również inne składniki odżywcze, takie jak białko czy magnez. A lody także je zawierają. Można więc nawet powiedzieć, że takie lody z dostawą do domu będą odmianą pysznej, słodkiej i zarazem całkiem zdrowej przekąski.

Na sam koniec warto jeszcze powiedzieć coś o pewnej ciekawostce. Otóż jedzenie lodów może zbawiennie działać na ból gardła. Jest to jeden z domowych i naturalnych sposobów na anginę czy inne podobne do niej infekcje. Niska temperatura lodów zmniejsza bowiem obrzęk i łagodzi dolegliwości bólowe.

Inne artykuły: